Под Моста: Коя практика от издателския бизнес в България, с която сте се сблъсквали, ви е омразна и искате да изтръгнете?
Симеон Аспарухов: За нас това, с което сме решили да се занимаваме е наистина ново поприще и голяма част от тънкостите ще научаваме в движение. Лично аз, в продължение на много години съм се занимавал с коренно различна дейност, но натрупания опит казва едно сигурно нещо: „Да бъдем хора и да се отнасяме с хората, така както бихме искали те да се отнасят с нас.“ Независимо от сферата, в която се изявяваме, необходимото условие за успех е да проявяваме уважение, внимание и лично отношение. Може да не е най-правилния бизнес модел на поведение, но ние не подхождаме към инициативата си като към бизнес. Работата винаги трябва да носи удоволствие за всички участници в процеса на протичането на взаимоотношенията.
Ива Спиридонова: Поглеждането несериозно на неизвестни за литературния свят имена. Това е, което не харесвам и бих искала да променя. Защото, ако не дадем шанс на потенциален „драскач” без име, как ще разберем, ако той се окаже талант? Не харесвам и отношението към т.нар. самоиздаващи се автори. Защото те преди всичко са избрали свободата да бъдат себе си извън ограниченията. И, разбира се, липсата на т.нар. литературен агент е нещо, което „Библиотека България” също ще се стреми да промени.
Цялото интервю можете да прочетете тук
Коментари
Публикуване на коментар